Rynek podcastów rośnie jak na drożdżach

Światowy segment podcastów rozwija się dynamicznie, interesuje się nim coraz więcej dużych platform internetowych i największych wydawców. Podobnie jest w Polsce, gdzie zdaniem branży treści audio szybko wychodzą z medialnego cienia, a ich jakość nie odbiega od propozycji zagranicznych. – Reklamodawcy przestają traktować podcasty jak egzotykę, przyciąga ich zaangażowanie i jakość słuchaczy. Na razie nie ma jednak jednego modelu na monetyzację treści – oceniają eksperci w rozmowach z Wirtualnemedia.pl.

Format podcastów funkcjonuje w obszarze internetu już od kilkunastu lat, jednak w kilku ostatnich nastąpił dynamiczny globalny rozwój tego rynku. Audycje audio na rozmaite tematy stają się coraz bardziej dostępne, ofertę podcastów wprowadzają m.in. największe muzyczne platformy internetowe. Przykładem jest serwis Spotify, w którym podcastów słucha obecnie 16 proc. użytkowników. Podcasty przyciągają odbiorców Na całym świecie podcasty zyskują na popularności – szacuje się, że w 2018 r. 800 mln osób słuchało audycji nagranych i udostępnionych w sieci lub na platformach. Prognozy wskazują natomiast, że w 2022 roku liczba ta sięgnie 1,5 mld słuchaczy.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/rynek-podcastow-rosnie-jak-na-drozdzach-w-polsce-coraz-ciekawszy-dla-reklamodawcow-nie-me-jednego-sposobu-monetyzacji