Rossmann udostępnia opcję zakupów i płatności w aplikacji

1 grudnia startuje nowa funkcjonalność w aplikacji Rossmanna, dzięki której klienci w aplikacji zeskanują i opłacą, kupione w sklepie stacjonarnym produkty. 

Marcin Grabara, wiceprezes Rossmann komentuje: – Rossmann GO to nowy sposób robienia zakupów w naszych drogeriach, z możliwością płacenia przy użyciu płatności mobilnych w telefonie, bez konieczności podchodzenia do kasy. Nasi klienci, nawet jeśli robią też zakupy online, ciągle wolą osobiście przychodzić do sklepów, by sprawdzić kolor czy skład produktu, oglądać nowości, wreszcie zasięgnąć porady. Naszym zadaniem jest sprawić, by te zakupy były proste i przyjemne.

Z aplikacji sieci korzysta 7 mln użytkowników, a w 1500 drogeriach działają kasy samoobsługowe.

Żeby skorzystać z Rossmann GO należy zainstalować (lub zaktualizować, jeśli już się ma) aplikację Rossmann PL i jednocześnie wstąpić do Klubu Rossmann. Po zainstalowaniu aplikacji, przy pierwszym użyciu, zapyta ona o zgodę na korzystanie z aparatu w naszym smartfonie, aparat pełni bowiem funkcję skanera produktów. Z Rossmann GO można skorzystać w każdej stacjonarnej drogerii Rossmann w Polsce. Aplikacja poprosi też o zgodę na udostępnienie lokalizacji. Można to zrobić skanując QR kod danego sklepu w aplikacji (naklejka z kodem znajduje się przy kasach samoobsługowych oraz przy skanerze kodów na sali sprzedaży).

Całość przeczytasz tutaj