Polak nie wypuszcza smartfona z rąk, 82 proc. śpi z telefonem

Uzależnienie Polaków od smartfonów jest przerażające. Ponad 60 proc. osób w wieku od 15 do 35 lat nie rozstaje się ze smartfonem w ciągu dnia. Urządzenia towarzyszą nam wszędzie – podczas spotkań towarzyskich, w toalecie i w sypialni (deklaracja 82 proc. Polaków). Czy można obejść się bez smartfonu przez cały dzień? Tylko 7 proc. Polaków umie nosić ze sobą smartfon przez mniej niż godzinę dziennie! 

Przeszło połowa ankietowanych Polaków ma smartfon w dłoni przez kilka godzin dziennie. Niemal równie popularne jest korzystanie ze smartfonu „po trochu” od rana do wieczora. Znamienne jest, że Polacy mają problem z określeniem ile i w jakich godzinach wpatrują się w ekrany.

Co Polacy robią na smartfonach przez tyle czasu? Przeszło 90 proc. używa SMS-ów, zegarka, przegląda Internet i zwyczajnie dzwoni. Ponad 80 proc. dodatkowo korzysta z nawigacji w terenie, komunikatorów i robi zdjęcia. Niespełna 80 proc. odtwarza muzykę. Ponad 60% wykonuje operacje bankowe i korzysta z mediów społecznościowych. Mniej niż połowa robi zakupy przez internet i notatki. 

Całość znajdziesz na telepolis.pl